Home > استادیوم یونان، نظارت تصویری استادیوم، دوربین استادیوم, دوربین Dallmeier > حفاظت از استادیوم یونان با دستگاه های Dallmeier

حفاظت از استادیوم یونان با دستگاه های Dallmeier

حفاظت از استادیوم یونان با دستگاه های Dallmeier
منبع: مجله حفاظت و ساختمان
درمورد بحث مراقبت و نظارت تصویری ، یونان که مهد مسابقات و نیز مهد ورزش ها است به محصولات و سیستم های Dallmeier روی آورده و وقتی تماشاچیان مهیج مواردی که در زمین مجموع 22 استادیوم (در میان آنها استادیوم المپیک در اتن ) اتفاق می افتد را می بینند ، دوربین های دارای وضو ح تصویر بالای Dallmeier همه کس و همه چیز را نظارت می کند و اقدامات امنیتی را فراهم می آورد .
استادیوم المپیک آتن که به OAKA نیز معروف است در سال 1982 تکمیل شد و نام اسپایریدون لوئیز برنده اولین دوی ماراتون المپیک در آن دوره بر آن نهاده شد پیش از مسابقات المپیک استادیوم کاملا مدرنیزه و مجهز گردید و 17000 تن سقف شیشه ای به آن اخت صاص یافت مساحت آن 25000 متر مربع می باشد و بزرگترین سقف شیشه ای در جهان را دارد . علاوه بر این استادیو م المپ یک مورد قابل توجه دیگری نیز د ارد و آن یک سیستم امنیتی تصویری شبکه بندی شده توسط ریجنسبرگ متخصص Dallmeier است .
در ژوئن 2006 ، اولین پیشنهاد برای این پروژه تنظیم وتسلیم گردید وزارت تربیت بدنی یونان قراردادی را به اسپیس هلاس ، شریک دالمیر واذار نمود اسد اسلا مدیر فروش Dallm eier خاطر نشان می کند : پس از ماه ها آزمایشات و بررسی های زیاد ، این وزارتخانه طرح ما را به عنوان راه کاری با بهترین کیفیت و پیشرفته ترین فناوری و بیش از همه تامین امنیت آینده برگزید . اگر چه آن تا حدودی مسئول تصممی گیری است اما ما درست از ابتدای یک نقطه نظر ف نی پیشروی این مسابقه هستیم ، چون فقط ما کاملترین سیستم و ره کار را ارائه دادیم . افراد این وزارتخانه مکررا تائید کرد هاند که چ یزی که ما را بیش از همه ارضا می کند سیستم هایی است که برای آینده است و Dallmeier شریک ایده الی برای آن می باشد .
اواسط آوریل 2007 ، سرانجام این پروژه به دالمیر اعطا شد . مرحله تحقق این پروژه بزرگ گام بعدی بود و به سرعت مشخص شد که مشخصات این مناقصه به هیچ وجه مطابق شرایط واقعی و شرایط سخت UEFA نبوده است ، در نتیجه برای تطابق کامل آن با قوانین هنوز برنامه ریزی های خاصی مورد نیاز می باشند همچنین فشار اتمام ک ار با توجه به کمبود وقت خیلی زیاد بود اولین عملیات بزرگ سیستم ، یعنی مسابقه نهایی لیگ قهرمانی ، درست سه هفته بعد بود . در زمان رکورد همه دپ ارتمان ها در دا لمیر ا ز دستاوردهای سخت افزاری و نرم افزاری گرفته تا تیم مسئول پروژه ها و برنامه های کاربردی و دپارتمان ساخت ، عملکرد و کارایی واقعا ارزشمند لیگ قهرمانی را ارائه دادند .
در پایان سیستم کامل دوربین مدار بسته سر موعد نصب شد و بنابراین همه چیز برای یک رویداد ورزشی برای تماشاچیان مشخص و مهیا گردید همچنین پرسنل امنیتی باید فقط نگران امتیازات می بودند چون فناوری دالمیر به طور یکنواخت و بدون هی چ مشکلی کار می کرد . پلیس که مسئول راه اندازی سیستم بود و مقامات رسمی تحت تاثیر عملیات آسان و کیفیت بالای تصویر سیستم بودند . با پروژه OAKA این بنیادها برای همکاری مستمر و موفق گمارده شدند . فقط استادیوم المپیک به سیستم های دالمیر مجهز نشد بلکه شرکت مبتنی بر ریجنزبرگ نیز برای 22 ا ستادیوم در یونان ت ج هیزات دوربین مداربسته را سفارش داد . پس از سفارش داد. پس از سفارش موفق اولین سیستم دوربین مدار بسته استادیوم سیستم های نظارت در 21 استادیوم دیگر نیز به تدریج ا جرا خواهند شد در نهایت روی هم رفته تقریبا 850 دوربین آ نالوگ و IP بخش های داخلی و خارجی استادیوم را نظارت خواهند نمود .
مسئله ویژه در مورد دوربین های دالمیر فناوری اختصاصی Cam-in PIX آنها می باشد . اساس و مبنای این پیشرفت در مورد دوربین های دالمیر آخرین و جدیدترین فناوی سیستم پیکسلی دیجیتالی Pixim بود که بیشتر از سوی دالمیر بهینه و تصحیح می شد . حال با فناوری این دوربین امکان حل مشکلات مشابه فناوری این دوربین امکان حل مشکلات مشابه فناوری نظارت تصویری که قبلا در فناوری CCD غیر قابل حل بود فراهم آمد طبق پیش بینی Dallmeier دشوارترین شرایط نور ، مثل توالی سریع نور و سایه که در استادیوم های ورزشی رخ می دهد را می توان بدون هیچ مشکلی با فناوری Cam-InPIX کنترل نمود . جدای از آن استادیوم المپیک که شرایط بسیار خاصی دارد . باید تضمین شود که صورت ها از فاصله بسیار دور قابل شناسایی هستند ودوربین ها سیستم مطلوبی را برای این کاربرد فراهم می نمایند . به منظور تضمین بالاترین دسترسی به ضبط روش دا لمیر برای این راه کار استفاده مستقیم از ذخیره تصویر با دسترسی بسیار بالا در این رمزگذار می باشد دستگاه به کار رفته یک M/2-DIS است یعنی یک سیستم ضبط و ارسال قیاسی در طرح کشویی برای قفسه های 19 اینچی رک ( سیستم Bla de) بدین ترتیب ضبط یک مقوله مستقل از شبکه است و حتی در صورت اختلالات یا خرابی کامل ، شبکه دقیق و سالم باقی می ماند . علاوه براین این راه کار ذخیره از شرایط شبکه مثل سیرپهنای باند که فقط در صورت نیاز انجام می شود می کاهد . به منظور افزایش بیشتر ایمنی در برابر خرابی اطلاعات بسیار زیادی روی M/2-DIS ضبط می شوند . با فناوری RAID-5 بالاترین میزان امنیت برای کل سیستم فراهم می شود علاوه بر قابلیت اطمینان آن سیستم M/2-DIS نیز رضایت مقامات رسمی مسئول وزارتخانه را در مورد کیفیت بالای تصویر جلب می نماید و با آن همه کانال بلادرنگ پردازش می شوند و با کیفیت MPEG – 2 MPEG-4 یعنی با 25 فریم در ثانیه با وضوح تصویر PAL و 30 فریم در ثانیه با NTSC انتشار می یابد . معیار برای این تصمیم قابلیت استفاده آسان از این سیستم می باشد . با این وجود در صورت بروز قطعی سیستم ، اجزای معیوب و خراب را می توان کانال به کانال تعویض نمود . قابلیت دو شا خه این ماژول امکان تبادل در طول عملیات را فراهم می سازد . زمان از کار افتادگی به حداقل می رسد . در نهایت ، یک نرم افزار حسی و کاملا ساختار یافته امکان مدیریت ساده و کنترل مسلم سیستم را فراهم می نماید .
اندازه پروژه و مراحل برنامه ریزی شده توسعه برای وزارتخانه بسیار مهم بود تا سیستمی را بیابد که بتواند برای تامین نیازهای آتی بدون و جود هیچ مشکلی تنظیم شود . مجددا رویکرد دالمیر برای سیستم ، سیستمی را ارائه می دهد که مزایای آن به شرح زیر می باشد همه سیستم های دالمیر از طرح قیاسی برخوردارند . انعطاف پذیری بالای این روش ، گسترش را ساده و مستقیم می سازد . ماتریس دیجیتالی IP به گونه ای طراحی می شود که اتصال سری این سیستم در آن محدودیتی ندارد علی رغم سیستم های آنالوگ که توسعه هایشان غالبا هزینه های زیادی را تحمیل می کرد ، آنها برای سیستم های IP به کار نمی روند . اتاق های کنترل مجزای استادیوم ها به یک سیستم سفارشی SeMSy ( سیستم مدیریت امنیتی ) مجهز می شوند که بازبینی ضروری را برای پلیس آسانتر می سازد و به آنها امکان می دهد تا بلافاصله در هر فوریت و اضطرار عکس العمل نشان دهند علاوه بر این در طول مرحله اول اجرا ایستگاه های کار با سیستم های PView و PGuard در مرکز کنترل مجزا نصب شدند . در ابتدا ، آن ایستگاه های کار برای نظارت دیگر استادیوم فوتبال OAKA و کل مجموعه ورزشی المپیک در آتن من جمله میادین بسکتبال و دو میدانی و غیره به کار خواهند ر فت به خاطر وجود سیستم های انعطاف پذیر IP مشکلی برای کار در عرصه سایت وجود ندارد به گونه ای که محل های موجود می توانند در یک تاریخ دیرتر بهم متصل شوند و از طریق یک ایستگاه کنترل مرکزی اصلی کنترل شوند با استفاده از سیستم مدیریت تصویری ، مرکز کنترل می تواند در نهایت به عنوان یک مرکز مراقبت سرپرستی برای همه 22 استادیوم به کار گرفته شود . اگر تصاویر همه استادیوم ها در مرکز کنترل گردهم آیند ، پهنای باند لازم طبیعتا بسیار زیاد خواهد بود . مجددا برای این مسئله نیز دالمیر یک سیستم مناسب دارد محافظ دوتایی، به موجب آن تصاویر می توانند در این دستگاه ضبط با کیفیتی بالایی ضبط شوند . اما در مورد ارسال تصاویر ، وضوح تصاویر کمتری انتخاب می شود تا بار شبکه کم شود . آن رویکرد تضمین می کند که تصاویر می توانند بدون هیچ مشکلی یا دستیابی از راه دور دیده شوند و تضمین می کند که جزئیات مهم تصویر هنوز محفوظ می باشند . افراد مسئول در وزارت تربیت بدنی یونان اینقدر در مورد سیستم دالمیر متقاعد شدند که نه تنها این دستگاه های شرکت آلمانی را برای تاسیسات جدید سفارش دادند بلکه محصولات دالمیر را جایگزین سیستم های موجود کردند . طبق اظهارات ا ین وزارتخانه ، دالمیر تنها رقیبی است که می تواند انتظارات و نیازها را برآورده سازد و بدین ترتیب ا منیت استادیوم ها و ایمنی ورزشکاران و بازدیدکنندگان اقصی نقاط جهان را تضمین می کند .
Advertisements
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: